Головна » 2017 » Жовтень » 12 » Продовжувачі традицій
05:13
Продовжувачі традицій

 

На 14 жовтня припадають одразу три величних свята - День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни.
Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці завдали нищівного удару турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів.
Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим кален-дарем 1 жовтня) відбувалась Козацька Ра-да. В цей день обирали отамана і вирішу-вали, як жити впродовж наступного року.
В Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають день козацтва.
День Покрови - одне зі знаменних християнських свят. Існує легенда, чому так повелось. Розказують, що коли у десятому столітті на Візантію напали сарацини і намагались захопити Царгород, захисники міста у відповідь на свої молитви побачили Пресвяту Богородицю, що зняла з голови покрову і розпростерла над ними. Загарбники відступили. Царгород вистояв. З тих часів Пресвяту Богородицю шанують, люблять і звеличують.
Так, на честь Покрови в Україні побудовано багато храмів. Зокрема, Покровський собор, що стояв на території сучасного парку відпочинку, був візитівкою нашого повітового міста до радянських часів.
Але й тепер Старобільськ має, хай і невеличкий, але Покровський храм-капличку.
Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення - українці святкують День захисника Вітчизни. Експерти з Українського інституту національної пам'-яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників. З 2015 року це свято вважається всенародним і є червоним вихідним днем календаря.
Напередодні на площі біля Поза-шкільного центру Будинку творчості дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття ІІІ районної дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура", присвячене саме Дню захисника України. Тут зібралися рої (загони) з 20 загальноосвітніх шкіл району. Третій раз поспіль восени роз-починається багатоетапна боротьба за перемогу серед юних учасників гри, підсумки якої підбиваються у квітні-травні. Кожна шкільна команда складається з восьми учасників - учнів 8-10 класів.
Як завжди, старт "Джурі" був даний у трьох видах змагань: силова підготовка, стрільба з пневматичної зброї, спортивне орієнтування. Компетентне журі, до складу якого увійшли військовослужбовці Луган-ського прикордонного загону, пред-ставники ДЮСШ, Будинку творчості дітей та юнацтва, оцінювало виступи команд, виставляючи відповідні бали. За підсум-ками змагань були визначені кращі "козачата". За словами керівника штабу районної дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" Андрія Нещерета, цьогоріч приємно здивували рівнем під-готовки сільські школярі, про що, власне, говорять результати трьох етапів змагань.
"Теренова гра" - це тактична гра на місцевості з елементами топографії: І місце - ОНЗ "Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.", ІІ місце - Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ місце - Верхньопокровська ЗОШ І-ІІ ст.
"Перетягування линви" - силове змагання: І місце - ОНЗ "Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.", ІІ місце - Петрівська ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ місце - Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ст.
"Змагання зі стрільби" - стрільба з пневматичної зброї: І місце - Верх-ньопокровська ЗОШ І-ІІ ст., ІІ місце - Ста-робільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2, ІІІ місце - Ли-манська ЗОШ І-ІІІ ст.
Осінній змагальний день пройшов на так званому “запасному полі” в районі водолікарні, куди учасників “Джури” організовано доставили на шкільних автобусах. Треба додати, що під час проведення гри за безпекою і здоров`ям дітей разом з наставниками і організаторами спостерігали також члени загону швидкого реагування районної організації товариства Червоного Хреста.

Переглядів: 237 | Додав: btdu_star | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar